Nasze urządzenie

Badania wykonujemy jednym z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych aparatów dostępnych w Europie - aparatem GE SIGNA EXPLORER 1,5T. Pracownia Rezonans Ciechanów jest pierwszą w powiecie ciechanowskim pracownią diagnostyczną, posiadającą sprzęt takiej klasy.

Zastosowanie tak nowoczesnego rezonansu magnetycznego ma niebagatelne znaczenie – tego typu urządzenia są wykorzystywane w diagnostyce narządów wewnętrznych, obrazowania tkanek miękkich, kości i stawów, mózgu oraz rdzenia kręgowego. Takie badanie jest w stanie wykryć wiele potencjalnie groźnych chorób, w tym nowotworowych, jak również pomóc w zidentyfikowaniu uporczywych i przewlekłych dolegliwości.

Urządzenie, które wykorzystujemy w pracowni Rezonans Ciechanów, sprawdza się nawet w przypadku bardzo zaawansowanych badań dynamicznych, takich jak spektroskopia czy badania naczyniowe. Aparat wyróżnia się dokładnością obrazowania, co pozwala na pełne wykorzystanie go w pediatrii, ginekologii, neurologii czy onkologii.

rezonans ciechanów urządzenie rezonans ciechanów urządzenie
rezonans ciechanów urządzenie rezonans ciechanów urządzenie

Rezonans Ciechanów przyjazny dla każdego

Rezonans magnetyczny GE SIGNA EXPLORER 1,5T został opracowany dla szerokiej grupy pacjentów, zróżnicowanej pod względem wieku, budowy ciała i kondycji fizycznej - oferuje badanym wygodne przebywanie wewnątrz urządzenia. Naszą pracownię wyróżnia:

DOKŁADNOŚĆ OBRAZOWANIA
Aparat pozwala na wykonywanie szerokiego zakresu diagnostyki, sprawdza się nawet w przypadku bardzo zaawansowanych badań.

NAJLEPSI FACHOWCY
Badanie wykonują i opisują najlepsi fachowcy - lekarze i technicy. Dzięki zastosowaniu teletransmisji badań jesteśmy w stanie zapewnić Państwu dostęp najlepszych w Polsce radiologów do oceny badań rezonansu magnetycznego.

KOMFORT BADANIA
Urządzenie pracuje cicho, dzięki zastosowanej technologii Silent Scan - redukcja szumu akustycznego docierającego do pacjenta sięga nawet ponad 80%. Konstrukcja cewki pozwala znacząco ograniczyć konieczność zmiany pozycji przez pacjenta podczas badania.

INTELIGENTNE OPROGRAMOWANIE
Inteligentne oprogramowanie zmniejsza liczbę koniecznych powtórzeń, co poprawia spójność i szybkość badania.

WYMIARY URZĄDZENIA
Otwór o średnicy 70 cm zapewnia więcej przestrzeni i pomaga zmniejszyć odczuwany niepokój. Wymiary sprzętu umożliwiają wykonanie precyzyjnego badania niemal każdej osobie, niezależnie od posiadanej przez nią masy ciała czy wzrostu.

BADANIE DLA KAŻDEGO
Regulowane oświetlenie, zarówno w pracowni, jak i wewnątrz otworu, wentylacja oraz możliwość wyboru muzyki, zapewnia każdemu pacjentowi komfortowe warunki podczas badania. W efekcie sprzęt jest przyjazny nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci.

Nasz aparat vs aparaty starego typu

Z pewnością wielu z nas bezpośrednio miało do czynienia lub też było świadkiem wykonywania badania przy pomocy rezonansu magnetycznego. Urządzenia starego typu odznaczały się wydłużonym czasem trwania badania oraz znacznie mniejszą dokładnością obrazowania.

Nowoczesne urządzenia, do których należy rezonans magnetyczny w pracowni Rezonans Ciechanów, gwarantują pacjentom większy komfort oraz znacznie skracają czas wykonywania badania. Cechują się lepszą jakością obrazu, są bardziej zautomatyzowane i wszechstronne klinicznie. Nie bez powodu ten typ urządzeń zalicza się do najlepszych i najbardziej energooszczędnych sprzętów w swojej klasie.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Tel. 23 661 84 30
rejestracja@rezonansciechanow.pl